Humor • Rozrywka • Dowcipy Ciekawostki • Satyra • Skandale • Polski portal satyryczny  humor   newsy   kontakt do Sadurski.com
dowcip,dowcipy,humor,sms,polski,polskie,gry,flash,galeria rysunku,rysunki,rysunek satyryczny,serwis
Dziś jest: wtorek, 26. września 2017 r.
szukaj:
  w:
Dodaj do Ulubionych!
Pół miliona wizyt co miesiąc :-) Codziennie nowości - satyryk Szczepan Sadurski zaprasza.
Polonia. Podróże. Rozrywka.

ciekawostki
Encyklopedia 10.000 ciekawostek: ciekawostki i informacje na prawie każdy temat!

 

Ludzie / Miasta / Państwa / Nazwy / ciekawostki - główna
Losowa ciekawostka / Najpopularniejsza / Wszystkie tagi / O serwisie
Tu jesteś: ciekawostki / Wernisaż ilustracji Stannego w Żyrardowie


Wyszukaj w treści i słowach kluczowych:

Wernisaż ilustracji Stannego w Żyrardowie

Wystawa prof. Janusza Stannego w Galerii Resursa w Żyrardowie.

Mimo, że niesprzyjająca aura nie zachęcała do wyjścia z domów, także tym razem mieszkańcy Żyrardowa nie zawiedli, przybywając do Galerii Resursa. 7 grudnia 2013 roku odbył się tu wernisaż prac jednego z najwybitniejszych twórców polskiej ilustracji książkowej i prasowej prof. Janusza Stannego. Zwiedzający mieli okazję podziwiać oryginały prac znanych z licznych publikacji książkowych i prasowych. Mistrz z równą swobodą i wirtuozerią od dziesięcioleci ilustruje bajki i baśnie, jak i literaturę przeznaczoną dla dorosłych, co znakomicie pokazuje żyrardowska wystawa. Niestety zdrowie nie pozwoliło mu przybyć na wernisaż.

Ekspozycja została podzielona na dwie części. W pierwszej sali wystawiono prace dla dorosłych. Można tu zobaczyć wybrane prace do "Ubu Króla" Alfreda Jarry, "Mrówek" Antoniego Głowackiego i "Felietonów" Stefana Wiecheckiego "Wiecha", a także "Dekalog"- jedną z najnowszych realizacji artysty.

W drugiej sali znajdują się ilustracje dla dzieci. Są to "Bajki" Jean’a de la Fontain’a, "Podróż do Żmirłacza" Lewis’a, Carrol’a i "Lis Przechera" Johana Wolfganga Goethego. To jedynie skromny fragment twórczości Stannego, który w jednym z wywiadów powiedział, że zilustrował wszystko, od Biblii i "Don Kichota", po "Pana Tadeusza".

Profesor Janusz Stanny w swoich pracach swobodnie łączy malarskie spojrzenie z poczuciem humoru i ostrą kreską. Stworzył charakterystyczny, rozpoznawalny styl, a doświadczeniem i umiłowaniem sztuki przez dziesięciolecia dzielił się ze swymi studentami w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Prowadzoną przez niego Pracownię Ilustracji i Projektowania Graficznego na Wydziale Grafiki ukończyło 250 wychowanków.  

Wystawę ilustracji Janusza Stannego "Prace domowe IV" można zwiedzać codziennie do końca 2013 roku, w godz. 10.00-18.00. Resursa, ul. 1 Maja 45, Żyrardów.

Na zdjęciu: profesor Stanny i jego prace


Powyższa ciekawostka z ilustracją: tutaj

Powrót / Wyślij / Wydrukuj / Zgłoś błąd

Słowa kluczowe: ilustracje, wystawa, Żyrardów
dodał: admin
prawa autorskie

Inne ciekawostki z tematu:

Humor, Satyra

Newsy

Ciekawostki i informacje: Pierwszy muzyk na Księżycu

Ciekawostki.Sadurski.com

Zobacz też: Ciekawostki polskie


Sadurski.com / kontakt / reklama / dla mediów / biznes oferty / patronat / współpraca / partnerzy