Humor • Rozrywka • Dowcipy Ciekawostki • Satyra • Skandale • Polski portal satyryczny  humor   newsy   kontakt do Sadurski.com
dowcip,dowcipy,humor,sms,polski,polskie,gry,flash,galeria rysunku,rysunki,rysunek satyryczny,serwis
Dziś jest: wtorek, 26. września 2017 r.
szukaj:
  w:
Dodaj do Ulubionych!
Pół miliona wizyt co miesiąc :-) Codziennie nowości - satyryk Szczepan Sadurski zaprasza.
Polonia. Podróże. Rozrywka.

ciekawostki
Encyklopedia 10.000 ciekawostek: ciekawostki i informacje na prawie każdy temat!

 

Ludzie / Miasta / Państwa / Nazwy / ciekawostki - główna
Losowa ciekawostka / Najpopularniejsza / Wszystkie tagi / O serwisie
Tu jesteś: ciekawostki / Wyniki wyszukiwania: Jelcz-Laskowice


Wyszukaj w treści i słowach kluczowych:

Jelcz-Laskowice
Informacje


Jelcz-Laskowice (niem. Jeltsch-Laskowitz) – miasto w woj. dolnośląskim, w powiecie oławskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Jelcz-Laskowice. W latach 1987-1998 miasto administracyjne należało do województwa wrocławskiego.

Jelcz-Laskowice to jedno z licznych miast znajdujących się na Nizinie Śląskiej, które leży w południowo-zachodniej części Polski. Odległość od Wrocławia w kierunku południowo-wschodnim wynosi ok. 25 kilometrów, 20 kilometrów od Oleśnicy w kierunku południowym i 10 kilometrów na południowy wschód od miasta Oławy. W latach 1975-1998 miejscowości Jelcz i Laskowice Oławskie z których powstało miasto, administracyjnie należały do woj. wrocławskiego, w latach 1945-75 – również. Miasto powstało 1 stycznia 1987 r. z połączenia Jelcza (uprzemysłowionej wsi – znajdowała się tu duża fabryka autobusów oraz samochodów ciężarowych - Jelcz) i Laskowic Oławskich (zaplecze mieszkaniowe dla przedsiębiorstwa). Do gminy Jelcz-Laskowice należy 15 wsi, a graniczy ona z gminą Czernica, Bierutów i Oława. Jest węzłem samochodowym leżącym na trasach łączących Jelcz Laskowice z Wrocławiem, Oławą i Oleśnicą i ważną stacją na szlaku Wrocław – Opole. Powierzchnia gminy wynosi 16 810 ha, natomiast powierzchnia miasta 1 760 ha. Według danych z 31 grudnia 2008 miasto liczyło 15 340 mieszkańców. W I rocznicę śmierci Jana Pawła II, postawiono mu w Jelczu-Laskowicach pomnik, ufundowany przez władze miasta.
Źródło
Newsy


Zmarł rysownik Bolesław Telip
Zmarł Bolesław Telip, mieszkaniec Jelcza-Laskowic.Bolesław T...
Strona:
  1
Humor, satyra


W serwisie Humor nie znaleziono ciekawostki na ten tematCiekawostki.Sadurski.com

Zobacz też: Ciekawostki polskie


Sadurski.com / kontakt / reklama / dla mediów / biznes oferty / patronat / współpraca / partnerzy